Nareszcie dwupasmowa

0
288

Absurdalna z punktu widzenia kierowców sytuacja ma się wreszcie zakończyć. Od piątku oba pasy przebudowanego odcinka ul. Okulickiego będą przejezdne.

Modernizowany odcinek drogi wojewódzkiej 721 od ul. Julianowskiej do ul. Puławskiej jest już gotowy od dłuższego czasu, a prace ograniczają się właściwie do poboczy. Przez cały czas przebudowy ruch odbywał się jezdnią z dwoma pasami ruchu o przeciwnych kierunkach podczas prac na drugiej nitce drogi. Co zresztą nie zostało przez wykonawcę właściwie oznaczone i na tym odcinku często dochodziło do wypadków. Od kilku miesięcy gotowe są obie dwupasmowe jezdnie, w związku z tym stojący w korkach kierowcy nie bardzo potrafią zrozumieć dlaczego ruch jest wciąż utrzymywany na jednej z jezdni. Sytuacja ma ulec zmianie już w najbliższy piątek. Zgodnie z zapowiedziami Skanska SA, wprowadzenie ruchu na obie jezdnie ma nastąpić 14 grudnia o godzinie 10.00. Jak dowiedzieliśmy się pod koniec listopada do tej pory powinna już działać sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ulicą Julianowską. Wprawdzie w poniedziałek po południu nie były jeszcze nawet zamontowane sygnalizatory nad jezdnią, ale być może wykonawca zdąży je zamontować, podłączyć i zaprogramować do piątku. Już teraz ruch na skrzyżowaniu jest skomplikowany, a w momencie uruchomienia dwupasmówki wyjazd z ul. Julianowskiej będzie wyjątkowo trudny, jeśli nie będą go regulować światła.

Wciąż trwają prace na drugim odcinku DW721 – od ul. Puławskiej do ul. Mleczarskiej/Powstańców Warszawy. Zgodnie z umową, wykonawca ma czas na zakończenie całej inwestycji do końca maja. Jeśli chodzi o zamknięty wylot z ul. Powstańców Warszawy, to planowane na połowę grudnia otwarcie prawdopodobnie nieco się opóźni, ale jak deklaruje Biuro Prasowe Skanska SA, nastąpi to do końca roku.