Piaseczno a Auchan

393

Przycichł nieco temat rozbudowy Auchan, postanowiliśmy więc sprawdzić, co dzieje się pomiędzy urzędem, marketem a mieszkańcami.

Jak potwierdził burmistrz Zdzisław Lis na niedawnej sesji Rady Miejskiej, gmina skupia się w rozmowach na wynegocjowaniu możliwie korzystnego dla mieszkańców rozwiązania komunikacyjnego na ulicy Geodetów. Gmina dysponuje też argumentem w postaci decyzji o ewentualnym włączeniu w ulicę Energetyczną południowego wyjazdu z marketu, na tyłach szkoły policyjnej. Wyjazd ten wydaje się kluczowy pod kątem planowanej po drugiej stronie Energetycznej inwestycji „Dom i Ogród”, mającej najprawdopodobniej zastąpić Leroy Merlin po rozbudowie centrum handlowego. Czy te argumenty wystarczą gminie do zawarcia korzystnych porozumień?

Jak zwracają uwagę mieszkańcy najbliższych okolic Auchan, z rejonu ulic Tulipanów i Rubinowej, z ich punktu widzenia mało co zmieniło się na lepsze. W korespondencji z Urzędem Miasta nadal pojawiają się informacje, że połączenie Tulipanów i Rubinowej jest „rozważane”, ale już rondo na Energetycznej i Rubinowej projektuje spółka EVI, która wystąpiła z wnioskiem o pozwolenie na budowę marketu „Dom i Ogród”. Z drugiej strony, co do ulicy Geodetów – na odcinku od Puławskiej do Julianowskiej – w gminie „aktualnie opracowywana jest koncepcja programowa ww. rozwiązań”, czyli jeszcze trochę wody w Jeziorce upłynie… Na międzynarodowej stronie firmy Immochan, zarządcy centrum, czytamy, że galeria Auchan ma powstać w 2018 roku.