Pętla aż w Henrykowie?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mieszkańcy Henrykowa-Urocze i Złotokłosu chcieliby przedłużenia trasy linii nr 728 aż do Parku Uroczego.

 

Pismo w tej sprawie przygotowała Rada Sołecka Henrykowa-Urocze, na czele z sołtys Anną Kostyrką, która już jako radna gminy przedstawiła projekt burmistrzowi podczas lutowej sesji rady gminy. Warszawska linia podmiejska 728 jedzie od pętli Warszawa-Okęcie aleją Krakowską aż do pętli w Złotokłosie. W związku z tym, że pętla znajduje się na samym początku wsi i większość mieszkańców musi do niej przebyć znaczną odległość (nawet około 3 km z Henrykowa-Urocze) pieszo lub innym środkiem lokomocji, pojawił się pomysł wydłużenia trasy. Autorzy wniosku proponują utworzenie nowej pętli przy ulicy Mokrej – w sąsiedztwie Parku Uroczego.

– Zalety takiego rozwiązania są bardzo szerokie, a koszty stosunkowo niewielkie – przekonuje radna. Po stronie kosztów wymienia budowę pętli, czyli jezdni wraz z peronem i przystankiem. A także renegocjację umowy z ZTM w sytuacji, gdy linia zostanie wydłużona o 2,4 km w jedną stronę. Problem w tym, że linia 728 podlega Lesznowoli.

- Skierowałem wniosek radnej do Wydziału Architektury w celu zbadania, czy w ogóle możliwa byłaby budowa pętli we wskazanej lokalizacji – informuje naczelnik Wydziału Infrastruktury i Transportu Włodzimierz Rasiński.

Część radnych podaje pomysł w wątpliwość ze względu na kursujące do Złotokłosu oraz Henrykowa-Urocze linie transportu lokalnego L-2 oraz L-12.

– Docelowo gmina zakłada rozszerzanie darmowego dla posiadaczy Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca transportu lokalnego, a skracanie linii tzw. „czerwonych” – mówi wiceprzewodnicząca rady gminy Magdalena Woźniak. Szanse na realizację pomysłu, w każdym razie w obecnej kadencji samorządu, są więc chyba niewielkie.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama