Pastelowa wiosna

0
302

Rower, parasol i ubrania na pnie drzew z kolorowej włóczki ozdobiły Skwer Kisiela z okazji rozpoczynającej się wiosny.

To kolejna akcja yarnbombingu (czyli ozdabiania włóczką), zorganizowana przez Stowarzyszenie Ciąg Dalszy Nastąpi. 21 marca, w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny, wspierani przez uczniów i nauczycieli szkoły w Chylicach członkowie Stowarzyszenia zdjęli z drzew na Skwerze Kisiela jesienne szaliczki i część pni ozdobili zupełnie nowymi, w pastelowych, wiosennych barwach. Happening pod hasłem „Uśmiechnij się na wiosnę” obejmował też zainstalowanie niepowtarzalnego roweru i parasola. Uczniowie i nauczyciele rozdawali też przechodniom tulipany i cytaty z poezji, w związku z przypadającym również 21 marca Dniem Poezji. Wszystkie ozdoby wykonali wcześniej członkowie Stowarzyszenia wsparci przez cztery rękodzielniczki: Katarzynę Jezierską-Tratkiewicz, Małgorzatę Jaranowska, Urszulę Misiun i Joannę Mitter.

– Przytuliła nas Czarna Cafe, gdzie produkowaliśmy ozdoby i przechowywaliśmy nasz rower – mówi Monika Galerczyk-Pułka. Wiosenną akcję wsparło również Biuro Promocji i Informacji Urzędu Gminy w Piasecznie.

– Kolejną akcję planujemy jeszcze przed Wielkanocą – zapowiada Hubert Gieleciński ze Stowarzyszenia Ciąg Dalszy Nastąpi.