Park&Ride przy stacji

0
624

Po zachodniej stronie torów, na fragmencie dawnej stacji przeładunkowej, gmina buduje parking dla pasażerów kolei.

Do końca sierpnia br. powstanie ok. 28 miejsc postojowych oraz drogi manewrowe, ale przy ul. Reymonta ma powstać w sumie ok. 70 miejsc.

– Wzdłuż chodnika prowadzącego do zejścia na peron, obok powstających miejsc postojowych, pojawią się również stojaki na około 50 rowerów – informuje Gmina Piaseczno.

Chociaż pasażerowie otrzymają w końcu kilkadziesiąt utwardzonych miejsc postojowych, a mieszkańcy okolicznych ulic, gdzie zmuszeni są parkować idący na pociąg, może odetchną, to nie jest do końca to, na co liczyła gmina.

– Niestety dostaliśmy od PKP tylko niewielką część terenu do dyspozycji. Pomijam, że wnosimy za to opłaty na rzecz rządowej spółki, choć to gmina inwestuje i cele są jak najbardziej publiczne. Trudno. Mamy nadzieję, że gmina dostanie do dyspozycji więcej gruntu w sąsiedztwie, a przede wszystkim czekamy na uporządkowanie zaplecza budowy z ul. Towarowej po wschodniej stronie, gdzie projektujemy kolejne miejsca postojowe – informował na swoim Facebooku burmistrz Daniel Putkiewicz.

Parking powstaje na miejscu dawnej stacji przeładunkowej, gdzie wiele lat temu przeładowywano towary z kolei normalnotorowej na wąskotorową. Przejezdność torów, które na przestrzeni lat ocalały, została przy budowie parkingu zachowana.