Parkomaty przy Puławskiej już działają

0
628

Przy ul. Puławskiej zostały zainstalowane trzy parkomaty Strefy Płatnego Parkowania (SPP). Tutaj musimy już płacić za postój przekraczający darmowe 45 min.

Zgodnie z zapowiedziami Urzędu Gminy, po przebudowie ul. Puławskiej została ona objęta Strefą Płatnego Parkowania. Za postój zapłacimy na razie tylko monetami lub aplikacją.

– Opłaty kartami bankowymi oraz blikiem z uwagi na trwające procedury związane z tym rodzajem płatności, będą możliwe w późniejszym terminie – informuje gmina. Bez zmian pozostają zasady odpłatności. Za pierwsze 45 minut danego dnia nie zapłacimy, ale musimy pobrać tzw. bilet zerowy. Za pierwszą godzinę zapłacimy 2,50 zł, za drugą godzinę 3 zł, za trzecią 3,5 zł, a za czwartą i każdą kolejną po 2,5 złotych. Płatne parkowanie w ramach SPP działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00.

W przyszłości parkomaty staną też w kolejnych miejscach wskazanych w uchwale Rady Miejskiej. Więcej pisaliśmy o tym pod koniec sierpnia: Płatne parkowanie na kolejnych ulicach.

Obok parkingu przy ulicy Puławskiej 5 również pojawił się już parkomat. Tutaj zasady odpłatności będą inne, bowiem parkomat będzie działał w Systemie Miejskich Parkingów Płatnych w Piasecznie. O pomyśle wprowadzenia odpłatności za postój na 7 miejskich parkingach pisaliśmy przed ponad rokiem: Płatne parkingi w centrum miasta.

– Parkomat przy drodze dojazdowej do przychodni / obok parkingu przy ul. Puławskiej 5, na razie nie działa, ponieważ trwa dostosowywanie oznakowania płatnego parkingu – informuje gmina.

fot. Marcin Borkowski UMiG Piaseczno

Zgodnie z podjętą w czerwcu 2020 roku uchwałą za postój na parkingu zapłacimy w godzinach od 6.00 do 22.00 od poniedziałku do piątku. Tutaj darmowe 45 minut już nie obowiązuje. Za pierwszą godzinę postoju (jednocześnie jest to opłata minimalna) zapłacimy 3 zł, za drugą 3,5 zł, za trzecią 4 zł, a bilet dzienny 10 zł. Tygodniowy można wykupić za 40 zł, a miesięczny za 100, przy czym posiadacz Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca zapłaci tylko 80 zł miesięcznie.

Czytaj również: Płatne parkowanie na kolejnych ulicach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię