Parkomaty już są

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W poniedziałek w centrum Piaseczna ustawiono 8 parkomatów, ale na płatne parkowanie jeszcze trochę poczekamy.


Urząd twierdzi, że decyzja o stworzeniu strefy, która obejmie ulicę Kościuszki (od Kościelnej do Wschodniej), łącznik pod urzędem, ul. Rynkową oraz ulicę Sierakowskiego wzdłuż Skweru Kisiela, podjęta została na wniosek kupców i osób prowadzących działalność gospodarczą.
– Dziś obserwujemy, że większość miejsc postojowych wzdłuż ul. Kościuszki jest zajmowana w dni powszednie przez samochody osób dojeżdżających do pracy, którzy zostawiają swoje auta na 8 godzin, blokując dojazd do lokali użytkowych i punktów handlowych – mówi burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis.
Urząd chce przygotować więcej miejsc parkingowych poza strefą płatnego parkowania, ale wciąż w centrum Piaseczna. Trwa procedura przetargowa na wykonanie ok. 100 miejsc parkingowych przy ul. Nadarzyńskiej. Urząd planuje także utworzyć miejsce na kolejne 100 samochodów na gminnej działce przy ul. Kilińskiego.
Parkomaty będą przyjmować płatność gotówką oraz kartą. W planach też jest wprowadzenie aplikacji mobilnej, która także będzie służyć do uiszczania opłat. Pierwsze 45 minut parkowania będzie bezpłatne (45 minut w ciągu całego dnia, nie będzie można z tego korzystać co godzinę).
Kiedy strefa zostanie uruchomiona? Na to pytanie nie ma jeszcze konkretnej odpowiedzi. Urząd zapewnia nas, że poinformuje o tym mieszkańców na co najmniej tydzień przed wprowadzeniem opłat. Nie powinniśmy się spodziewać płatnego parkowania w ciągu najbliższych dwóch tygodni, ale możliwe jest także, że za parkowanie zapłacimy dopiero za miesiąc.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama