Parking do końca roku?

0
1315

Projekt budowy parkingu P&R przy stacji kolejowej Warszawa Jeziorki jest już gotowy. Za pół roku kierowcy będą mieli gdzie zostawić swoje pojazdy, by przesiąść się do pociągu.

Umowa na budowę parkingu P&R przy ul. Karczunkowskiej została podpisana przed rokiem. Wykonawca miał za zadanie zarówno przygotować projekt budowlany, jak również uzyskać niezbędne pozwolenia i wybudować kolejny warszawski punkt przesiadkowy. Prace projektowe się przedłużyły, ale jak poinformował nas rzecznik ZTM, zgodnie z aneksem dokumenty zostały złożone przed 5 lipca br. Obecnie wykonawca oczekuje na pozwolenie na postawienie budynku, sam parking bowiem ma być realizowany na zgłoszenie. Jak zapewnił nas ZTM, termin realizacji zadania nie uległ wydłużeniu. Zgodnie z umową wykonawca miał na to zadanie 540 dni, czyli termin upływa z końcem 2021 r.

Inwestycja ma kosztować 5,9 mln zł. Na budowę P+R Warszawa Jeziorki stolica otrzymała dofinansowanie z funduszy europejskich w wysokości 3,5 mln zł. Parking ma pomieścić 138 samochodów, w tym 6 miejsc przeznaczonych będzie dla osób z niepełnosprawnościami. Na rowerzystów ma czekać co najmniej 40 miejsc postojowych. Na parkingu zamontowane zostaną również dwie ładowarki dla aut elektrycznych.

Czytaj również: Tu zaszła zmiana – „Rzemieślnik”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię