Parapetówka u bibliotekarzy

0
585

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza mieszkańców na tydzień atrakcji w nowej siedzibie – w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym. Będzie to okazja do zapoznania się z nową placówką, która zacznie działać od 28 października.

Podczas tygodnia atrakcji (21-29 września 2019) pod wspólną nazwą „Parapetówka u bibliotekarzy” odbywać się będą wydarzenia zorganizowane w ramach projektu „Biblioteka(rz) wielu możliwości – Biblioteka Publiczna w Piasecznie na rzecz swoich mieszkańców”, realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Piaseczno oraz dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz wydarzenia towarzyszące.

– Zaplanowaliśmy koncerty, wystawy, animacje, warsztaty i spotkania autorskie, a to tylko część tego, co pojawi się w tym tygodniu – mówi Sylwia Chojnacka-Tuzimek, zastępca dyrektora biblioteki.

Od soboty 21 września czekać na Państwa będą liczne atrakcje. Zaprosimy m.in. na spotkania z Marcinem Mellerem, Dorotą Wellman, Józefem Wilkoniem, Szymonem Radzimierskim, Magdą Knitter, Panem Poetą, Jakubem Skworzem, Marcinem Koziołem. Przygotowaliśmy też liczne warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych, m.in. spotkanie z nauką, warsztaty cukierkowe, mydlarskie, książkowe, animacje dla najmłodszych. Informacje o warsztatach i zapisy na nie dostępne są na stronie internetowej biblioteki.

Dla tych, którzy chcieliby posłuchać muzyki, mamy wyjątkowe koncerty wokalistów Studia Accantus, Kuby Sienkiewicza, Ani Grzejszczyk, zespołów Black Vultures, Afekt i duetu Natalia i Mikołaj. Będzie też możliwość obejrzenia wyjątkowych wystaw – Józefa Wilkonia, Magdy Gawęckiej i szydełkowej Katarzyny Jezierskiej-Tratkiewicz.

Szczegółowy plan wydarzeń dostępny będzie na stronie www.biblioteka-piaseczno.pl. Serdecznie zapraszamy. Na spotkania obowiązuje wstęp wolny bądź darmowe wejściówki, na warsztaty obowiązują zapisy.