Pałac ślubów na finiszu

267

Prace budowlane przy renowacji willi Kamilin zostały ukończone. W zmodernizowanym zabytkowym budynku obok Parku Zdrojowego niebawem będzie można wziąć ślub.

Pierwotnie remont budynku przy ul. Piłsudskiego 42 miał się zakończyć w połowie października ubiegłego roku. Problemy z wykonawcą sprawiły jednak, że mimo przedłużenia terminu, nie zdołał on dokończyć prac. W tej sytuacji umowa została rozwiązana z winy wykonawcy i wiosną bieżącego roku Gmina wyłoniła firmę, która podjęła się dokończenia modernizacji zabytku.

– Bardzo się cieszę, że nowemu wykonawcy udało się zakończyć budowę w ciągu zaledwie kilku miesięcy – mówi burmistrz Kazimierz Jańczuk. – Obecnie trwają odbiory prowadzone przez urzędników – dodaje.

Po uzyskaniu wszystkich niezbędnych pozwoleń, w odrestaurowanej, blisko stuletniej willi będą się mogły rozgościć gminne instytucje. Przede wszystkim w willi Kamilin przygotowywana jest Sala Ślubów. Sam Urząd Stanu Cywilnego nadal będzie jednak funkcjonował w ratuszu. Gdy tylko sala zostanie umeblowana i będzie gotowa na przyjęcie nowożeńców i ich gości, zaplanowane ceremonie będą się odbywały w reprezentacyjnym Pałacu Ślubów.

W budynku ma się mieścić także punkt informacji turystycznej. Tu również trwają prace związane z wyposażeniem pomieszczeń. Dopiero w nowym roku z kolei zacznie się urządzać w swojej części Konstanciński Dom Kultury, który czeka na środki finansowe z nowego budżetu. W willi Kamilin ma funkcjonować sala wystawiennicza.

W ramach wartej 4,5 mln inwestycji został również zagospodarowany teren wokół budynku. Ogród wokół pochodzącej z lat dwudziestych ubiegłego wieku wilii ma zostać otwarty na Park Zdrojowy. Budynek, który przez lata pełnił rolę budynku komunalnego, po modernizacji ma stać się jedną z wizytówek Konstancina-Jeziorny.