Pałac ślubów do końca roku

876

Gmina w najbliższym czasie powinna podpisać umowę z firmą, która dokończy przebudowę zabytkowej willi „Kamilin”.

Zgodnie z planem, remont budynku przy ul. Piłsudskiego 42 miał się zakończyć w połowie października ubiegłego roku. Już w wakacje widać było, że raczej nie ma na to szans. Wykonawca poprosił gminę o przedłużenie terminu zakończenia prac do końca roku. Burmistrz do wniosku się przychylił, bo miał nadzieję, że prace zostaną dokończone. Niestety tak się nie stało, wobec tego umowa z firmą została rozwiązana z winy wykonawcy. Na placu budowy przeprowadzono inwentaryzację i poproszono biuro projektowe o wycenę prac, które pozostały do wykonania. Pod koniec lutego gmina ogłosiła przetarg na dokończenie przebudowy zabytkowej willi Kamilin. Plac budowy obejrzało aż ośmiu wykonawców, ale swoje oferty do 12 marca złożyły tylko dwie firmy.

– Teraz sprawdzimy je pod kątem formalno-prawnym i jeśli nie będzie żadnych obiekcji, podpiszemy umowę – informuje burmistrz Kazimierz Jańczuk. – Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja powinna się zakończyć w tym roku.

Oferty opiewają na 3,75 oraz 3,79 mln złotych. W budżecie na 2019 rok zabezpieczono na to zadanie 3 mln zł.

Willa z lat dwudziestych ma stać się jedną z wizytówek Konstancina-Jeziorny. W odrestaurowanym budynku mieścić się będą pałac ślubów, punkt informacji turystycznej i sala wystawiennicza. W ramach wartej 4,5 mln inwestycji ma również zostać zagospodarowany teren wokół budynku. Projekt zakłada bowiem, że ogród stanie się jednym z wejść do Parku Zdrojowego.