Pakiet medyczny za 1 zł? Uwaga to kolejne oszustwo!

0
349

Pakiet medyczny za złotówkę może kusić. To jednak kolejne oszustwo przed którym ostrzega policja. Prezentacje mają się odbyć również w naszym powiecie.

Piaseczyńska policja ostrzega przed kolejnymi tzw. prezentacjami, na których można stracić spore pieniądze.

– Ostrzegamy, przed pseudomedycznymi konsultacjami, które zaplanowano także na terenie naszego powiatu. Sale konferencyjne, restauracje czy kluby seniora w Piasecznie oraz na terenie powiatu piaseczyńskiego mogą stać się miejscami do których na „bezpłatne” badania lekarskie mogą być zaproszeni nasi seniorzy – informuje nadkom. Jarosław Sawicki z KPP Piaseczno.

Organizatorzy wmawiają uczestnikom spotkań wyjątkowe korzyści jakie zawiera ich pakiet usług medycznych. Często jest bezpłatny lub kosztuje symboliczną złotówkę.

– Niestety to pakiet bez pokrycia. Co więcej uczestnictwo w spotkaniu zwanym szkoleniem obarczone będzie kilkutysięcznym rachunkiem, o którym podczas spotkania nie usłyszymy – podkreśla Sawicki. – „Stop manipulacji, nie kupuj na prezentacji” to hasło kampanii podczas której przestrzegamy seniorów, aby nie chodzili na takie pokazy czy pseudo badania. Celem oszustów będzie zawsze manipulacja wpędzająca uczestników w problemy ekonomiczno- zdrowotne.

Oszustwo tego typu można zgłaszać do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który często nakłada na organizatorów spotkań dotkliwe kary.

Policjanci apelują o przekazywanie informacji jak największej liczbie osób, tak by miała szansę dotrzeć do potencjalnych ofiar oszustów.

Czytaj także: Naciągnąć seniora

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię