Ozdobili włóczką miasto

0
484

Rzeźby zwierząt Wilkonia, które zamieszkały jakiś czas temu w przestrzeni Piaseczna, zostały ubrane w szaliki i getry.

Zwierzęta zyskały bardzo gustowne, ręcznie wykonane z włóczki i sznurka, elementy garderoby. Hipopotamy z fontanny, miś z parku i lwy z spod ratusza, ubrane zostały w szaliki. Puma ze Skweru Kisiela w getry. Oprócz tego osłonięto drzewka na Skwerze Kisiela.

To inicjatywa Stowarzyszenia Ciąg Dalszy Nastąpi, którą wsparła gmina Piaseczno.

Yarn bombing to upiększanie miasta za pomocą drutów i szydełka. Ta dziedzina sztuki ulicy jest coraz popularniejsza na świecie. Ozdabia się pomniki, ławki, stojaki na rowery, drzewa – w zasadzie każdy element przestrzeni miejskiej.

Pomysł na „ogrzanie” piaseczyńskich zwierząt Wilkonia narodził się w trakcie spotkania piaseczyńskich rękodzielniczek, które miało miejsce w ramach Światowego Dnia Dziergania w Miejscach Publicznych.

– Mamy nadzieję, że nasze spotkania nie tylko przyczynią się do integracji grupy miłośników rękodzielnictwa, ale także wpłyną na ocieplenie przestrzeni miejskiej – mówi Monika Galerczyk-Pułka ze Stowarzyszenia CDN. – Liczymy także na pozytywne reakcje ze strony mieszkańców.

Ubranie rzeźb i drzewek w kolorowe włóczkowe osłonki, szaliki i getry, zdecydowanie ociepli wizerunek miasta w okresie jesienno-zimowym. Oby więcej takich inicjatyw w naszych miastach.