Oszustwo na policjanta. Kobieta oddała ślubną obrączkę

0
387

88-letnia mieszkanka Góry Kalwarii padła ofiarą oszustwa na „policjanta”. Kobieta spakowała wszystkie swoje oszczędności, a także biżuterię w tym obrączkę ślubną.

88-letnia mieszkanka Góry Kalwarii została zmanipulowana przez rzekomego policjanta z Warszawy. Funkcjonariusz pod pretekstem sprawdzenia oryginalności posiadanych przez kobietę pieniędzy, doprowadził do ujawnienia przez poszkodowaną informacji o posiadanej w domu gotówki. Kobieta zdradziła policjantowi również to, że w domu przechowuje duże ilości biżuterii.

Na koniec rozmowy oszust kazał kobiecie spakować wszystkie pieniądze, a także biżuterię, w tym ślubną obrączkę, w reklamówkę.

Kobieta wyniosła pakunek przed furtkę swojej posesji. Gdy to zrobiła, po chwili przed jej domem znalazła się młoda, niska kobieta, która wzięła reklamówkę i uciekła.

Policjanci ponownie apelują o ostrożność i rozsądek w kontaktach z osobami obcymi, które mogą podawać się za naszych krewnych lub policjantów.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, że może to być próba wyłudzenia pieniędzy prosimy o natychmiastowe powiadomienie Policji dzwoniąc pod numer 112.

Czytaj również: Jak działają oszuści? Posłuchajcie nagrania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię