Orkiestra zagrała na rekord

0
51

Piękna pogoda, wspaniała atmosfera, mnóstwo atrakcji i niezwykle hojni mieszkańcy. 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył się rekordami we wszystkich sztabach w powiecie piaseczyńskim.

Najmniejszy ze sztabów, działający przy OSP w Tarczynie, zebrał w tym roku 30 tys. złotych. Rekordowe zbiórki odnotowały też sztaby w Konstancinie-Jeziornie – 90 tys. złotych i Górze Kalwarii – ponad 101 tys. złotych. Licząca 120 wolontariuszy „flota zjednoczonych sił” w Piasecznie zebrała w tym roku blisko 268 tys. złotych. Łącznie w powiecie zebrano do puszek o 130 tys. złotych więcej niż przed rokiem.

W każdym miast przez całą niedzielę 12 stycznia odbywały się liczne wydarzenia kulturalne i sportowe, mające zachęcić mieszkańców do udziału w tym święcie dobroczynności. Jak podkreślają organizatorzy finałów, pracę wolontariuszy zbierających na ulicach datki do puszek wspiera co najmniej drugie tyle osób zaangażowanych w organizację wszystkich atrakcji, liczenie pieniędzy czy przygotowanie poczęstunku dla kwestujących. A wszystko to dla dzieci. Zebrane w tym roku fundusze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznych urządzeń niezbędnych do diagnostyki i przeprowadzania zabiegów chirurgicznych u małych pacjentów. Zadeklarowana kwota zbiórki z wszystkich sztabów WOŚP wynosi 115 mln zł. Ostateczny wynik zbiórki będzie znany 8 marca.

Jedyny nieprzyjemny incydent dotyczył wolontariusza, który był pod wpływem alkoholu. Poinformowana o tym policja namierzyła 27-latka w jego mieszkaniu. Okazało się, że uszkodził puszkę i zamierzał ukraść ofiarowane przez mieszkańców pieniądze. Odzyskane 611 zł i 43 grosze trafiły do sztabu w Piasecznie, a pijany mężczyzna do policyjnej celi.