Opaski dla seniorów

0
683

W trosce o bezpieczeństwo osób starszych, gmina Konstancin-Jeziorna zakupiła 90 opasek bezpieczeństwa. Urządzenia są bezpłatne.

Opaska bezpieczeństwa to niewielkie urządzenie służące monitorowaniu funkcji życiowych. Wyglądem przypomina zegarek i łączy w sobie kilka funkcji. Opaska jest m.in. wyposażona w przycisk SOS, dzięki któremu wezwiemy pomoc w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Nadajnik GPS pozwoli służbom szybko nas zlokalizować. Dzięki opaskom seniorzy mogą liczyć na pomoc w nagłych przypadkach, jednocześnie zachowując pełną samodzielność.

Gmina Konstancin-Jeziorna zakupiła właśnie 90 takich urządzeń z myślą o starszych mieszkańcach. O zakup wnioskowały środowiska seniorskie, w tym Rada Seniorów. Opaski są przeznaczone dla osób, które ukończyły 65 lat, mieszkają samotnie i nie są aktywne zawodowo. Pierwszeństwo w przyznaniu urządzenia będą miały osoby z niepełnosprawnościami oraz te ze zdiagnozowanymi chorobami przewlekłymi. Jak podkreślają urzędnicy, seniorzy otrzymają opaski nieodpłatnie.

Aby otrzymać opaskę, należy złożyć wniosek do Ośrodka Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie przy ul. Rycerskiej 13. Należy jednak pamiętać o wcześniejszym umówieniu wizyty. Nabór wniosków potrwa od 18 stycznia do 26 lutego. Dodatkowe informacje uzyskamy w OPS pod numerami telefonów 22 756 34 84 lub 22 756 34 85.

Czytaj także: Powrót uczniów do szkół

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię