Ogromne wyróżnienie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gmina znalazła się na podium prestiżowego rankingu.

 

W poniedziałek 6 listopada w Sali Kolumnowej Sejmu RP ogłoszono wyniki Rankingu Samorządów Najdynamiczniej Rozwijających Przedsiębiorczość w latach 2003–2016. Konferencję zorganizowała między innymi sejmowa Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

Zestawienie, opracowane pod kierunkiem profesora Eugeniusza Sobczaka, tworzone jest na podstawie 16 wskaźników, obejmujących trzy obszary rozwoju – gospodarczy, społeczny i ochrony środowiska. Pod uwagę jest brana liczba podmiotów gospodarczych. Materiał źródłowy stanowią niezależne dane Głównego Urzędu Statystycznego. Ranking obejmuje wszystkie polskie miasta i gminy, a jego wyniki w sposób wiarygodny odzwierciedlają rozwój polskich jednostek samorządowych. Podział jest następujący: gminy wiejskie, miejsko-wiejskie, miejskie, a także miasta na prawach powiatu. W tej drugiej kategorii jedną z najlepszych gmin okazał się Konstancin-Jeziorna.

Uzdrowisko drugi raz z rzędu zajęło trzecie miejsce na podium. Lepszy był tylko Ożarów Mazowiecki oraz Dziwnów, który został zwycięzcą tegorocznego rankingu w tej kategorii.

– Cieszę się z tego miejsca na podium, w gronie najszybciej i najlepiej rozwijających się gmin w Polsce – powiedział burmistrz Kazimierz Jańczuk, cytowany przez oficjalną stronę gminy, kiedy odbierał dyplom z rąk Przewodniczącego Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Sejmu RP Andrzeja Maciejewskiego i Krzysztofa Przybyła, prezesa Zarządu Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama