Ognisko zakażenia w domu seniora

0
9497

Sanepid i gmina potwierdzają, że ogniskiem zakażenia w powiecie jest dom opieki z Zalesia Górnego.

O objęciu kwarantanną prowadzonego przez Siostry Sercanki Domu Opieki w Zalesiu Górnym informowaliśmy 3 czerwca (Kwarantanna w domu opieki w Zalesiu Górnym). W związku z kontaktem z osobą zakażoną 41 pensjonariuszy oraz 7 osób personelu zostało objętych kwarantanną. W poniedziałek 8 czerwca sanepid poinformował o gwałtownym wzroście liczby zakażonych – aż o 17 osób w ciągu doby.

-Wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w dniu 08 czerwca 2020r. wiąże się z ogniskiem epidemicznym jakie wystąpiło w jednym z Domów Opieki znajdującym się w naszym powiecie – poinformował nas sanepid.

Gmina Piaseczno potwierdza, że chodzi o objęty kwarantanną ośrodek w Zalesiu Górnym.

– Sytuacja w Domu Pomocy Społecznej  jest stabilna choć potwierdziły się przypadki zarażenia koronawirusem wśród pensjonariuszy oraz personelu – czytamy w komunikacie gminy. – Osoby chore zostały odizolowane i poddane leczeniu. Pozostali pensjonariusze i osoby z personelu poddani zostali kwarantannie i obserwacji.

Przy okazji władze gminy podkreślają wagę zachowań zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa.

– Odmrażanie życia społecznego i gospodarczego nie oznacza, że okres epidemii mamy już za sobą, wręcz przeciwnie, statystyki ostatnich dni pokazują, że w chwili obecnej w Polsce odnotowuje się najwięcej nowych zakażeń w Europie – przestrzega Burmistrz Daniel Putkiewicz. – Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do zaleceń i przepisów, przede wszystkich nie zapominajmy o stosowaniu dystansu społecznego oraz zasłanianiu twarzy w pomieszczeniach, w miejscach publicznych, czyli sklepach, urzędach, przychodniach – dodaje Zastępca Burmistrza Hanna Kułakowska-Michalak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię