Od września ruch wahadłowy na drodze 722 w Zalesiu Dolnym

0
2469

Rozpoczynają się prace przy przebudowie skrzyżowania drogi wojewódzkiej 722 z al. Kasztanów i al. 3 Maja. Od początku września czekają nas utrudnienia.

W ramach rozbudowy drogi wojewódzkiej 722 obejmującej skrzyżowanie z Aleją 3 Maja i Aleją Kasztanów wykonana ma zostać nowa jezdnia oraz dodatkowe pasy do lewoskrętu z głównej drogi. Powstanie też chodnik i ścieżka rowerowa na fragmentach Al. 3 Maja i Al. Kasztanów z przejściem przez tor kolejki wąskotorowej. W ramach inwestycji powstanie również odwodnienie i oświetlenie i nowa, czterowlotowa sygnalizacja świetlna.

Musi być trudniej, by później było łatwiej

Gmina poinformowała, że od 1 września w okolicach skrzyżowania zacznie obowiązywać czasowa organizacja ruchu. W pierwszym etapie prowadzone będą prace na południowej jezdni. Ruch będzie się odbywał pasem północnym i będzie sterowany sygnalizatorem. Projekt czasowej organizacji ruchu można obejrzeć na stronie gminy.

Z pewnością należy wziąć to pod uwagę planując dojazd do pracy czy szkoły. Zwłaszcza, że na tym odcinku trasy 722 poranne korki są standardem i bez dodatkowych utrudnień.

Inwestycja ma kosztować 2 mln złotych i zakończyć się w listopadzie.

Czytaj także: Skrzyżowanie prawie gotowe

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię