Od kogo odszkodowanie?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Trwają prace nad budową kanalizacji we wsiach Janczewice i Podolszyn, a mieszkańcy ulicy Poprzecznej mają już dość utrudnień z tym związanych.

 

 

Budowa kanalizacji spowodowała zamknięcie ul. Poprzecznej od maja br. Zakaz wjazdu nie dotyczy tylko mieszkańców ulicy oraz pojazdów obsługujących posesję. Zakończenie prac w zakresie kanalizacji ma nastąpić na początku grudnia 2017 r., natomiast wykonawca ma odtworzyć nawierzchnię ulicy do 30 listopada 2017 r. Jednocześnie czasowa organizacja ruchu ma obowiązywać do dnia 30 grudnia 2017 roku. W związku z pracami mieszkańcy ulicy mają problem z bezpiecznym dotarciem do domu.

– Ulica Poprzeczna w Lesznowoli jest w stanie masakrycznym, dziura na dziurze, błoto, kamienie ostre, kolejna moja opona na tym odcinku uszkodzona – informuje pan Kamil na forum internetowym mieszkańców gminy Lesznowola.

Co prawda zarządcą ulicy jest gmina Lesznowola, jednak budowa sieci kanalizacyjnej w tej ulicy prowadzona jest na podstawie umowy zawartej z LPK (Lesznowolskie Przedsiębiorstwo Komunalne) Sp. z o.o. przez wykonawcę robót. Na forum wywiązała się dyskusja, co robić w sytuacji, gdy ktoś uszkodzi samochód. Powstał problem czy sprawę zgłaszać do gminy czy do LPK. Zapytaliśmy gminę co mają robić mieszkańcy.

– Gmina jako zarządca drogi zobowiązała wykonawcę w decyzji zezwalającej na zajęcie pasa drogowego do zabezpieczenia pasa drogowego. Odpowiedzialność za uszkodzenia pojazdów na ul. Poprzecznej w czasie prowadzenia robót przy budowie kanalizacji ponosi wyłącznie wykonawca robót, jeżeli nie została ona należycie zabezpieczona i oznakowana. Zatem zgłoszenia o ewentualnych uszkodzeniach pojazdów na ulicy Poprzecznej powinny być kierowane za pośrednictwem spółki LPK (która zawarła umowę z wykonawcą) do wykonawcy robót. Dopiero po odbiorze prac przy budowie kanalizacji i prawidłowym odtworzeniu nawierzchni ul. Poprzeczna będzie przekazana zarządcy, tj. gminie Lesznowola – informuje Maria Przygodzka Kierownik Referatu Dróg i Mostów Urzędu Gminy Lesznowola.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama