Objazd z nowym rokiem szkolnym

294

W związku z budową ulicy Żytniej, gmina zamknie na trzy tygodnie przejazd przez ulicę Jana Pawła II w okolicach miejskiego targowiska.

Kluczowy dla organizacji ruchu w tej okolicy etap prac wypadnie akurat na sam początek roku szkolnego. Dotychczas prace trwały na istniejącym i budowanym odcinku ulicy Żytniej, a od 4 września planowane są prace na skrzyżowaniu z ulicą Jana Pawła II. W związku z tym fragment tejże ulicy zostanie wyłączony z ruchu, a tym samym kierowcy stracą jedną z dróg dojazdowych do centrum miasta. Objazd, podobnie jak przy remoncie przejazdu kolejowego w ul. Orężnej, będzie poprowadzony ulicami: Dworcową, Sienkiewicza, Pomorską i „Inki” (dawniej Kruczkowskiego) do Orężnej. Tą trasą pojedzie również autobus linii L1, pomijając przystanki Jarząbka i Dworcowa.

Na przebudowywanym skrzyżowaniu zostanie utrzymany ruch pieszy, by uczniowie filii SP nr 5 mieszczącej się na rogu ulic Orężnej i „Inki” mieli możliwość dotrzeć do szkoły. Gmina zapewnia, że utrudnienia mają potrwać do trzech tygodni. Kierowcy muszą się więc uzbroić w cierpliwość i przygotować na spore korki na trasie objazdu.