O krok od tragedii

0
229

W niedzielę wieczorem ktoś podpalił drzwi do mieszkania w bloku na Urbanistów. Strażacy ewakuowali mężczyznę z niepełnosprawnością ruchową.

O godzinie 23.20 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze w bloku przy ulicy Urbanistów 8 w Julianowie.

– Do pożaru pojechały cztery zastępy – opowiada mł. bryg. Łukasz Darmofalski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie. – Na miejscu okazało się, że jest zadymiona klatka schodowa i palą się drzwi do mieszkania na parterze. Nasi strażacy weszli do mieszkania. Znajdował się tam mężczyzna, który został niezwłocznie ewakuowany na zewnątrz. Do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego znajdował się pod naszą opieką. Nie miał żadnych objawów zatrucia ani poparzeń, nie został więc zabrany do szpitala.

Strażacy ugasili płonące drzwi. Oddymili klatkę schodową i mieszkanie. Po sprawdzeniu całego budynku i stwierdzeniu, że nie ma dalszego zagrożenia, podłączyli zasilanie elektryczne i gaz, które odłączyli na początku akcji.

– Dobrze, że ktoś szybko to zgłosił i pożar nie rozprzestrzenił się do środka pomieszczenia, bo znajdujący się tam mężczyzna miał duże kłopoty z poruszaniem się. Mogło się to skończyć tragedią – uzupełnia Łukasz Darmofalski. Dowódca akcji wskazał jako przyczynę pożaru podpalenie. Przekazał tę informację policjantom będącym na miejscu zdarzenia.

– Został powołany w tej sprawie biegły w zakresu pożarnictwa – mówi nadkomisarz Jarosław Sawicki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. – Po dokonaniu oględzin wyda opinię. Jeśli zostanie potwierdzone podpalenie, będzie prowadzone śledztwo w tej sprawie.