Nowy wóz dla OSP w Uwielinach

0
392

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Uwielinach otrzymała nowy wóz strażacki. To pierwszy fabrycznie nowy samochód w 90-letniej historii jednostki.

Nowy pojazd to Volvo FL280 z zabudową firmy Bocar wyposażony m.in. w zbiornik wody o pojemności 3000 litrów, 300-litrowy zbiornik środka pianotwórczego, autopompę o wydajności 2900 litrów na minutę, sprzęt ratownictwa technicznego, zestaw ratownictwa medycznego, defibrylator, pilarki, agregat prądotwórczy, armaturę wodno-pianową, sprzęt burzący oraz motopompy. Jego zakup kosztował blisko 820 tys. zł. Środki finansowe wyasygnowano z budżetu gminy Prażmów, Urzędu Marszałkowskiego, MSWiA oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

30 października Volvo oficjalnie trafiło do uwielińskich strażaków. Pompy uroczystości przydały jednostki OSP w Tarczynie, Woli Prażmowskiej, Nowym Prażmowie, Wągrodnie i Jeziórku, które witały nowy wóz na trasie przejazdu. – Mamy nadzieję, że nowy wóz będzie nam służył bezawaryjnie przez najbliższe lata, aczkolwiek wolelibyśmy, aby jak najrzadziej ktoś potrzebował naszej pomocy – mówią druhowie z OSP Uwieliny.

W ubiegłym tygodniu nadarzyła się pierwsza okazja, by przetestować nowy sprzęt. Strażacy z OSP Uwieliny uczestniczyli w ćwiczeniach ewakuacji poszkodowanych z rozbitego auta.

Volvo FL280 to pierwszy fabrycznie nowy pojazd, który trafił na wyposażenie jednostki. Zastąpi wysłużonego, 38-letniego Stara 244, który był podstawowym wozem od blisko 30 lat. Jaki los czeka teraz „starka”, jak pieszczotliwie mówią o starym wozie uwielińscy strażacy? Właścicielem samochodu jest gmina Prażmów i to magistrat zdecyduje, czy Star 244 trafi do innej jednostki na terenie gminy czy pójdzie na sprzedaż.

Czytaj także: Skrzyżowanie (prawie) gotowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię