Fot. UMiG Piaseczno Fot. UMiG Piaseczno

Nowy skwer przed wakacjami

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Do wakacji powstanie nowa przestrzeń publiczna, w której mieszkańcy będą mogli posiedzieć i odpocząć.

 

Chodzi o miejsce między urzędem miasta a Przystankiem Kultura, gdzie aktualnie mieści się parking dla pracowników Przystanku oraz pusty plac po wyburzeniu dawnej siedziby MGOPS. Do wakacji ma tutaj powstać strefa wypoczynkowa z ławeczkami, nowymi lampami ściennymi oraz lampami ogrodowymi, a także zieleń. Kostkę brukową zastąpi granit.

– Całość uzupełnią elementy małej architektury, kosze, murki oraz niewielki podest na potrzeby małych przedstawień czy recitali – informuje Urząd Miasta i Gminy.

Nowy skwer znajdzie się między rynkiem, który od momentu rewitalizacji przyciąga w ciepłe dni tłumy mieszkańców, a niedawno ukończonym Skwerem Kisiela. Nowy publiczny plac przy Kościuszki niewątpliwie dodatkowo uatrakcyjni dla spacerowiczów ten rejon miasta.

– Będziemy również chcieli umieścić tam jeden z odlewów rzeźb Józefa Wilkonia, który będzie elementem większej ścieżki realizowanej w centrum miasta – mówi wiceburmistrz Daniel Putkiewicz.

Plan zakłada, że po zakończeniu trwającego przetargu wykonawca wejdzie na plac budowy już na początku kwietnia. Jeżeli to się uda, skwer powinien być gotowy jeszcze przed wakacjami.

 – Ta realizacja jest odpowiedzią na zgłaszane przez mieszkańców potrzeby porządkowania i urządzania nowych przestrzeni publicznych – wyjaśnia Daniel Putkiewicz.

Realizacja skwerku kosztować ma około pół miliona złotych.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama