Nowy rok w większej szkole w Nowej Iwicznej [FOTO]

0
1226

Szkoła w Nowej Iwicznej świętowała dziś podwójnie. Oddano bowiem do użytku nowe, dobudowane skrzydło.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 zbiegło się z oddaniem do użytku nowego segmentu szkoły. Z tej okazji w wielkiej hali sportowej wybudowanej po drugiej stronie ulicy Szkolnej pojawili się reprezentanci lokalnych władz, rodziców, uczniów oraz nauczycieli. Dyrektor Paweł Żurowski podziękował władzom samorządowym za doskonałą współpracę i otwartość na potrzeby szkoły. Słowa podziękowania otrzymał też wykonawca nowego budynku.

– Starania samorządu gminy Lesznowola doprowadziły do znacznej poprawy warunków nauki i pracy. Nowy segment jest nowoczesny, przyjazny uczniom i nauczycielom – mówił Paweł Żurowski.

Edukacja to priorytet gminy

Wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik podkreśliła, że edukacja była i jest priorytetem gminy.

– Samorząd gminy Lesznowola od lat jest wierny filozofii, że wiedza jest najwyższą stopą zwrotu – mówiła wójt. – Na oświatę każdego roku przeznaczamy około połowę całego budżetu i każdego roku do subwencji oświatowej dodajemy środki własne. Obecnie jest to już około 50% kwoty wydawanej na edukację.

Inwestycja za 23 mln złotych

Wójt przedstawiła też krótką historię inwestycji. Budowa trwała niespełna dwa lata. Nowe skrzydło ma 4269 m2 powierzchni użytkowej. Mieści się w nim m.in. 16 sal dydaktycznych, pokój nauczycielski, trójsektorowa hala sportowa z zapleczem, sala integracji społecznej oraz biblioteka szkolna. Na terenie inwestycji powstało też 26 miejsc parkingowych. Komunikację między nową i starą częścią szkoły zapewnia łącznik nad ul. Szkolną.

W dotychczasowy budynku również przeprowadzono prace modernizacyjne. Przebudowana została kuchnia, pomieszczenia administracyjne, szatnie oraz świetlica szkolna. Koszt budowy z wyposażeniem to ponad 23 mln złotych.

Uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali też krótki program sportowo-artystyczny, a w finale dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi.

Czytaj także: Czy latarnie w Lesznowoli będą świecić nocą?

Zaproszeni goście mogli również zwiedzić nowe skrzydło szkoły.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię