Nowy plac zabaw

0
393

Projekt ma zostać zrealizowany do końca kwietnia.

 

Wraz z nadejściem wiosny i coraz wyższymi temperaturami, mieszkańcy będą szukać miejsc, w których można wesoło spędzić czas na świeżym powietrzu. Dużą popularnością z pewnością cieszyć się będzie modernizowany na bieżąco Park Kultury w Powsinie, w którym niedługo powstanie plac zabaw dla dzieci i nie tylko.

– To idealne miejsce na weekendowe wycieczki rodzinne oraz codzienny wypoczynek, dlatego kompleksowo modernizujemy atrakcje parku. Wyposażyliśmy park w elementy małej architektury, na początku roku oddaliśmy mieszkańcom do użytku dwa zmodernizowane korty tenisowe, teraz ruszamy z pracami przy placu zabaw, a przed nami jeszcze modernizacja basenu i placu gier z mini golfem – powiedziała prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, cytowana przez oficjalny portal miasta stołecznego Warszawy.

Karuzele, zjeżdżalnie i wspinaczka

Plan zakłada całkowitą wymianę wyposażenia i podział terenu na kilka stref funkcjonalnych. Ze wszystkich urządzeń będą mogły korzystać także dzieci niepełnosprawne. Najmłodsi będą mogli między innymi: pokręcić się na karuzeli, pozjeżdżać na zjeżdżalni, spróbować swoich sił we wspinaczce oraz pobawić się w piaskownicy.

– Wokół urządzeń zostanie ułożona nawierzchnia głównie z materiałów naturalnych, tj. barwionych zrębków drewnianych, oraz nawierzchnia z EPDM, które zabezpieczą bawiących się przed skutkami ewentualnego upadku. Przejścia będą wykonane z desek kompozytowych, odpornych na warunki atmosferyczne, natomiast przy wejściach na plac pojawi się kostka granitowa. Przeważająca część terenu zostanie obsiana trawą i obsadzona krzewami – informuje urząd.

To jednak nie koniec atrakcji. W centralnej części stanie scena, na której będą organizowane przedstawienia i zabawy z animatorami. Wokół niej znajdzie się przestrzeń wypoczynkowa, pojawią się stoły piknikowe i źródełko z wodą pitną. Dalej powstanie ogród muzyczny z instrumentami, a także miejsca, w których szkraby będą mogły pobawić się w chowanego.

A co dla młodzieży i dorosłych?

W części północno-zachodniej ma pojawić się pająk linowy i atrakcje dla fanów street workoutu. Będzie można również zjechać na tyrolce.

Za modernizację placu zabaw miasto zapłaci blisko 1 450 000 zł. Plac powinien zostać ukończony do końca kwietnia i zostanie udostępniony na początku sezonu letniego. Dodajmy, że także w tym miesiącu planowane jest ogłoszenie przetargu na wykonawcę modernizacji placu gier i mini golfa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię