Nowy oddział

0
273

W czwartek 25 lutego odbyło się uroczyste otwarcie Oddziału Chorób Wewnętrznych i Chorób Płuc w szpitalu św. Anny w Piasecznie.
Szpital należący do grupy EMC Szpitale rozwija się od lat – w 2011 roku otwarto Oddział Chirurgiczny, Pediatryczny i Położniczo-Ginekologiczny. Najnowszą inwestycją placówki jest Oddział Chorób Wewnętrznych i Chorób Płuc, który mieści się na drugim piętrze nowego skrzydła szpitala.
Uroczystość rozpoczęła się punktualnie o godz. 11.00. Głos zabrali pracownicy placówki i goście.
– Chciałabym podziękować wszystkim osobom związanym z realizacją tego projektu. Bez waszego zaangażowania i pomocy nie bylibyśmy w miejscu, w którym jesteśmy – mówiła Ewa Maleszyk, dyrektor szpitala św. Anny w Piasecznie. – Zespołowi, który za chwilę rozpocznie pracę w nowym miejscu, życzę sukcesów, realizacji bardzo ambitnych planów, ponieważ wiem, że takie mają. Życzę wam wszystkiego najlepszego, obyście czuli się zrealizowani i usatysfakcjonowani z pracy w nowym miejscu.
Po krótkich przemówieniach nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, którego dokonali Ewa Maleszyk, dyrektor szpitala, Agnieszka Szpara, prezes EMC Instytut Medyczny, prof. Tadeusz Płusa, ordynator Oddziału, oraz Wojciech Ołdakowski, starosta piaseczyński. Następnie zaproszeni goście mogli zwiedzić tę część szpitala.
Oddział Chorób Wewnętrznych i Chorób Płuc liczy 50 łóżek w 23 salach dla pacjentów. Do dyspozycji lekarzy jest m.in. najwyższej jakości spirometr, który umożliwia wykonanie badań statystycznych i dynamicznych układu oddechowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię