Nowy mural ozdobi Piaseczno

0
1034

Betonowe płyty zamienią się w kolorowe miasto. Nowy mural ma powstać przy ul. Towarowej.

Uporządkowana przez gminę w czerwcu ul. Towarowa cieszy się dużą popularnością wśród kierowców. Oczywiście spora w tym zasługa zamknięcia ul. Dworcowej w związku z przebudową drogi. Jednak ruch na nowej drodze dojazdowej do dworca z pewnością utrzyma się i po zakończeniu inwestycji. Powód? Wyznaczone wzdłuż ul. Towarowej miejsca parkingowe. Część z nich sąsiaduje z betonowymi płytami, które miały za zadanie umacniać skarpę utworzoną przy jednej z nieruchomości. Skoro już płyty się znalazły w tym miejscu władze gminy postanowiły wykorzystać je i stworzyć w tym miejscu mural.

Przy współpracy gminy, Centrum Kultury i firmy, do której należą płyty, niebawem powinna powstać ozdoba, która będą mogli podziwiać zarówno kierowcy i przechodnie poruszający się ul. Towarową, jak i pasażerowie pociągów.

– Po naszej stronie było przygotowanie stanowiska i wykonanie projektu. Podłoże zostało przygotowane, a projekty przekazane gminie – powiedział nam prezes firmy Euro Light Przemysław Rechnio. Centrum Kultury doradzało gminie przy wyborze konkretnego projektu.

– Zdecydowaliśmy się na kolorowy geometryczny mural, który ma przedstawiać miasto – mówi wiceburmistrz Robert Widz. – Myślę, że mural zostanie wykonany jeszcze we wrześniu.

Czytaj również: Mural upamiętniający brutalnie zamordowaną Kornelię

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię