Nowy most nad Perełką pojawi się na wiosnę?

0
1120

Rozpoczęły się prace przygotowawcze do budowy nowego mostu nad Perełką. Powstanie na przedłużeniu ul. Czajewicza.

Zgodnie z planem inwestycja polegająca na budowie dalszego ciągu ulicy Czajewicza (droga 1KUL) powinna się zakończyć na początku grudnia ubiegłego roku. Na razie jednak inwestor zdołał tylko wykonać prace przygotowawcze, polegające na usunięciu wskazanych do wycinki nasadzeń. Dzięki tym pracom na północnym końcu istniejącej ul. Czajewicza widać już wyraźnie, którędy ma przebiegać nowa droga. Rozpocznie się mostem nad Perełką, a dalej pobiegnie równolegle do brzegu rzeki, następnie przed komisariatem policji aż do ulicy Kościelnej. Dlaczego prace nie zostały zrealizowane w pierwotnie zakładanym terminie? Podobnie jak wiele innych inwestycji w centrum miasta, wstrzymała je decyzja konserwatora zabytków o wszczęciu postępowania w sprawie wpisania do rejestru zabytków układu urbanistycznego centrum Piaseczna. Do czasu wydania decyzji w tej sprawie wszelkie prace budowlane na obszarze, którego dotyczy postępowanie, powinny zostać wstrzymane.

Czytaj także: Duże zmiany w komunikacji od 25 stycznia

– Ograniczenia ze strony konserwatora dotyczą odcinka bliżej ul. Kościelnej – wyjaśnia wiceburmistrz Robert Widz. – Będziemy na razie realizować most nad Perełką i fragment poza obszarem objętym zakazem.

Decyzji konserwatora wciąż nie ma, choć ostatnio deklarował jej podjęcie do końca roku 2020. Rozpoczęte przez wykonawcę drogi prace na razie zostały wstrzymane ze względu na pogodę. Liczący zaledwie 10 metrów most powinien powstać na wiosnę. W zależności od tego, kiedy i jakim wynikiem skończy się postępowanie konserwatora zabytków, zależy jak szybko powstanie nowa droga przez centrum miasta. W przetargu zakładano, że budowa potrwa około 5 miesięcy. Koszt tej inwestycji to 3,1 mln złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię