Nowe światła na obwodnicy Piaseczna

0
1129

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania ul. Żeromskiego z obwodnicą miasta. W tym miejscu pojawi się sygnalizacja świetlna.

O planowanych światłach w rejonie skrzyżowania pisaliśmy już wiosną. Po tym, jak ulica Żeromskiego stała się częścią jednej z głównych osi tranzytowych przez miasto, natężenie ruchu w tym miejscu znacznie wzrosło. Problemem jest jednak wyjazd na obwodnicę. Skręt w lewo i włączenie się do ruchu na DK79 często bywa trudne, szczególnie w godzinach szczytu.

Teraz powstanie sygnalizacja, która ma poprawić sytuację i upłynnić ruch na przecięciu ulic Żeromskiego, Armii Krajowej i Mazurskiej. – Już za około 2 miesiące będzie można bezpiecznie wjechać na drogę krajową lub przejechać dalej w kierunku ul. Mazurskiej. W ten sposób domykamy drugą, oprócz Jana Pawła II/Chyliczkowskiej, oś wschód – zachód – zapowiada wiceburmistrz Robert Widz. Wskazuje też, że uruchomienie świateł w tym miejscu powinno także upłynnić ruch na ul. Chyliczkowskiej. – W godzinach popołudniowego szczytu trzeba się wykazać cierpliwością, bo chętnych do przejechania ul. Chyliczkowską jest wielu. Po uruchomieniu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Armii Krajowej będzie można wybrać ul. Żeromskiego zamiast Chyliczkowskiej, szczególnie w godzinach popołudniowego szczytu korki na DK79 w kierunku Warszawy raczej się nie zdarzają – tłumaczy Widz.

W przyszłości gmina chciałaby także przedłużyć ul. Mazurską i dociągnąć ją aż do ul. Przesmyckiego. Nowa droga miałaby zapewnić alternatywę kierowcom jadącym w kierunku Konstancina-Jeziorny i Julianowa. Trwają prace nad projektem tej inwestycji.

Tak docelowo ma wyglądać organizacja ruchu. Źródło: UMiG Piaseczno

Czytaj również: Parking kosztem drzew?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię