Nowe stawki za śmieci w Prażmowie

0
1732

Od 1 marca wejdą w życie nowe stawki za odbiór śmieci na terenie gminy Prażmów. Mieszkańcy, którzy uchylają się od obowiązku segregacji odpadów, zapłacą teraz znacznie więcej.

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy radni uchwalili nowe, ujednolicone stawki za odbiór śmieci. Ma to rzecz jasna związek z obowiązkiem segregacji odpadów, jaki wszedł w życie z początkiem tego roku w całej Polsce. Dotychczas mieszkańcy gminy, którzy nie segregowali śmieci, płacili za wywóz 67 zł lub 62 zł, jeśli kompostowali bioodpady. Zgodnie z nową uchwała Rady Gminy, stawka ta wzrośnie do 92 zł od osoby.

Zmienią się również stawki za odbiór odpadów segregowanych. Dotychczas kwoty były różne w różnych sołectwach, a ich wysokość była uzależniona od częstotliwości wywozu. I tak np. w Łosiu papier i szkło były odbierane raz w miesiącu, za co mieszkańcy płacili 33,86 zł od osoby, a w Nowym Prażmowie, gdzie papier odbierano raz na 2 miesiące, a szkło raz na 3 miesiące stawka wynosiła 30 zł od osoby. Zgodnie z nowym cennikiem, za wywóz śmieci zapłacimy teraz domyślnie 31 zł od osoby. Nadal mamy możliwość zwiększyć częstotliwość wywozu papieru i szkła do jednego razu w miesiącu – wówczas stawka wzrośnie do 36 zł od osoby.

Zmienia się również wysokość ulgi za kompostowanie bioodpadów. Dotychczas ci, którzy decydowali się na założenie przydomowego kompostownika, mogli liczyć na ulgę w wysokości 5 zł od osoby. Teraz zniżka będzie wynosić 4 zł od osoby.

Uchwały dotyczące nowych stawek zostały podjęte podczas sesji 4 lutego. Zmiany w cenniku wejdą w życie od 1 marca. Deklarację śmieciową można pobrać ze strony internetowej urzędu.

Czytaj również: W Piskórce powstanie nowe rondo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię