Nowe rozwiązania w sklepach

0
1376

Kolejne rządowe obostrzenia zaowocowały długimi kolejkami do większych sklepów. Sieciowe markety wydłużają godziny pracy. Sklepy oferują też odbiór spakowanych zakupów lub dostawy do domu.

Obowiązujące od 1 kwietnia przepisy ograniczające liczbę klientów przebywających jednocześnie w sklepie do 3 osób na jedno stanowisko kasowe spowodowały pojawienie się sporych kolejek przed sklepami. Do tego dochodzi wyłączenie z powszechnej dostępności dwóch godzin (10.00-12.00) dedykowanych seniorom. Klienci w większości stosują się do narzuconych regulacji, stoją w obowiązującej odległości 2 metrów od siebie i czekają na swoją kolej. Aby ułatwić zakupy swoim klientom sklepy między innymi wydłużyły godziny obsługi. Sieć Auchan pracuje w godzinach od 6.30 do 21.00 we wszystkie dni tygodnia. Biedronki są otwarte w godzinach 6.00 – 24.00. W tych samych godzinach zakupy zrobimy w Lidlu. Od 3 kwietnia w godzinach 6.00 – 24.00 otwarty jest również Kaufland. Selgros z kolei jest otwarty od poniedziałku do czwartku w godzinach 5.00-21.00, w piątek i sobotę zakupy zrobimy do 22.00, a w handlowe niedziele w godzinach 8.00-20.00.

Niestety terminy zakupów online w dużych sieciach są zwykle kilkutygodniowe, choć czasem zdarza się , że pojawi się jakiś bliski termin dostawy. Naprzeciw oczekiwaniom klientów wyszły więc lokalne sklepy, a także rolnicy oferujący swoje wyroby na targu. Część sklepów oferuje klientom zamówienie zakupów przez telefon lub mailowo. Można skorzystać z dostawy pod wskazany adres lub odebrać przygotowane wcześniej zakupy w sklepie.

W sobotnie południe kolejki stały nie tylko pod supermarketami, ale też piekarniami czy popularnymi sklepami w mieście.