Nowe połączenie autobusowe

0
990

Czy z Prażmowa do Góry Kalwarii będą jeździć autobusy?

W zeszłym miesiącu, podczas zebrania wiejskiego wsi Wojciechowice, rozwinięto pomysł połączenia gmin Góra Kalwaria i Prażmów wspólnym węzłem autobusowym.

– Z cyklu: jak dobrze mieć sąsiada. Wczoraj dzięki zaproszeniu Damiana Białasa, sołtysa wsi Wojciechowice, miałam przyjemność uczestniczyć w zebraniu wiejskim. Podczas merytorycznych konsultacji podjęliśmy uchwałę, aby połączyć gminę Góra Kalwaria i gminę Prażmów wspólnym połączeniem autobusowym. Wierzę, że przy wsparciu burmistrza Arkadiusza Strzyżewskiego oraz wójta Jana Adama Dąbka nasz pomysł zostanie zrealizowany. Dziękuję za gościnę i miło spędzony czas również druhom z OSP Wojciechowice – informowała w połowie września Marta Wencławiak, radna gminy Prażmów.

Obecnie komunikacja pomiędzy obiema gminami jest nieco utrudniona. Linia lokalna L19 z Prażmowa kończy swój kurs w miejscowości Gabryelin (na granicy z sąsiednią gminą), a autobusy linii L30 jeżdżące z Góry Kalwarii zatrzymują się we wsi Czarny Las. Jest jeszcze linia L25 pomiędzy Górą Kalwarią a Piasecznem, która zahacza o Dobiesz. Jeśli ktoś planuje wybrać się z centrum Prażmowa na rynek w Górze Kalwarii autobusem, najpierw musi dojechać do Piaseczna. Czas takiej podróży może wynieść od 1,5 godziny do 2 godzin w zależności od pory dnia. Samochodem w linii prostej potrwa ona z kolei około 25 minut.

Mieszkańcy zwracają uwagę na to, że realizacja pomysłu byłaby świetnym rozwiązaniem dla uczniów. Niektórzy chcieliby zacząć naukę w technikum gastronomicznym, budowlanym lub w liceum w Górze Kalwarii. Wreszcie mieliby oni wygodny dojazd do szkoły.

Gminy obecnie są na etapie sprawdzania zainteresowania mieszkańców takim połączeniem oraz oceny kosztów takiego rozwiązania.

– Nasz zespół cały czas analizuje sens tego połączenia i sprawdza możliwości finansowe w projektowanym budżecie na 2021 rok – mówi nam Wojciech Doliński z Referatu Promocji Gminy Prażmów.

Czytaj również: Ważna wylotówka z Piaseczna do remontu. Będą utrudnienia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię