Nowe karetki dla Lesznowoli i Konstancina-Jeziorny

0
712

Dwa z sześciu nowych ambulansów Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” trafią do powiatu piaseczyńskiego. Zastąpią wysłużone karetki w Mrokowie i Konstancinie – Jeziornie.

Powiat piaseczyński obsługuje w sumie 6 zespołów ratownictwa medycznego. Karetki stacjonują w 5 miejscach: 2 w Piasecznie i po jednej w Górze Kalwarii, Konstancinie-Jeziornie, Tarczynie i Mrokowie. W środę 5 sierpnia WSPRiTS „Meditrans” przekazała uroczyście do służby sześć nowych ambulansów. Cztery z nich trafiły do Warszawy i aż dwa do powiatu piaseczyńskiego.

– Nowe ambulanse zastąpią stare, wysłużone już karetki. Dzięki temu podniesiemy nasze zdolności operacyjne do realizacji zadań oraz jakość świadczonych usług medycznych na rzecz mieszkanek i mieszkańców Warszawy oraz powiatu piaseczyńskiego – zapewniają władze wojewódzkiej stacji pogotowia. – Inwestowanie w nowoczesne karetki jest jednym z priorytetów, ponieważ im szybszy czas dotarcia do pacjenta, tym większa szansa na udzielenie profesjonalnej pomocy.

Dwa z sześciu nowych ambulansów Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "Meditrans" trafią do powiatu piaseczyńskiego. Zastąpią wysłużone karetki w Mrokowie i Konstancinie - Jeziornie.
Powiat piaseczyński reprezentowała podczas uroczystości Członek Zarządu Powiatu Ewa Lubianiec / fot. WSPRiTS „Meditrans”

Karetki wyposażone są w najnowszej generacji sprzęt medyczny: defibrylator transportowy,
urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, transporter i nosze transportowe, krzesełko kardiologiczne samojezdne czy respirator transportowy. „Meditrans” kupił je z własnych środków za kwotę blisko 3,3 mln zł. Zapowiada też zakup kolejnych 10 ambulansów w najbliższej przyszłości.

Jak poinformowało nas starostwo powiatowe w Piasecznie w lipcu nowa karetka trafiła już do Tarczyna, a do stacji w Piasecznie już we wtorek 11 sierpnia trafi kolejna, prawie nowa, bo zakupiona w zeszłym roku. Tym samym w ciągu miesiąca większość obsługujących powiat karetek zostanie wymieniona na nowe.

Czytaj także: Nad wodą najważniejszy jest rozsądek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię