Nowe centrum handlowe za rok

0
2231

Niebawem rozpocznie się budowa nowego centrum handlowego przy wyjeździe z Konstancina-Jeziorny. Mieszkańcy prognozują kolejne problemy komunikacyjne.

Inwestor podpisał w końcu umowę na budowę Quick Park Konstancin. Liczące 5000 metrów kwadratowych centrum handlowe powstanie przy drodze nr 724 w kierunku Warszawy, tuż za restauracją McDonald’s. Informacje o budowie nowego centrum handlowego pojawiły się już kilka lat temu. Początkowo inwestor, Real2B Development, zapowiadał otwarcie centrum handlowo-usługowego już na przełomie 2016 i 2017 r. Projekt uzyskał jednak pozwolenie na budowę dopiero w 2017 r. Pod koniec czerwca podpisano umowę z generalnym wykonawcą budowy. Za zbudowanie 3 dwukondygnacyjnych budynków wraz z infrastrukturą towarzyszącą otrzyma 37 mln zł netto.

Fot. materiały promocyjne Real2B Development

Quick Park Konstancin zaprojektowano jako kompleks trzech budynków architektonicznie nawiązujących do niskiej konstancińskiej zabudowy. W centrum handlowo-usługowym oprócz sklepów cenionych marek zaplanowano sporą powierzchnię pod usługi gastronomiczne. Klienci nowego centrum handlowego będą mogli skosztować między innymi kuchni włoskiej, japońskiej i tajskiej. Swoją kawiarnię będzie miał tu Starbucks. Na ujawnionej już liście najemców znajdują się również Martes Sport, Rossmann, RTV Euro AGD, Tui i Organic Farma Zdrowia. Inwestor przygotuje również parking dla 184 samochodów.

To właśnie kwestia dojazdu do kolejnego centrum handlowego budzi najwięcej negatywnych emocji wśród mieszkańców. Prognozują kolejne utrudnienia nie tylko na etapie budowy, ale przede wszystkim po oddaniu inwestycji do użytku. Wjazd do centrum handlowego zaprojektowano około 200 metrów od ronda, na odcinku, na którym zwyczajowo samochody zwiększają już prędkość.

Zgodnie z umową wykonawca ma zbudować centrum w ciągu 12 miesięcy od momentu przekazania placu budowy.