Nowa Strefa Kultury

0
380

Przystanek Kultura przygotowuje się do otwarcia nowej filii na Osiedlu Słowicza.

Strefa Kultury, bo tak ma się nazywać nowe miejsce na kulturalnej mapie Piaseczna, powstanie w wynajmowanym lokalu przy ul. Jarząbka 20.
– Pomysł utworzenia takiego miejsca w tej części miasta wypłynął od radnego Jerzego Mościckiego – informuje kierownik Przystanku Kultura Bogumiła Rososzczuk.
Idea wydała się szefostwu Centrum Kultury ze wszech miar słuszna.
– Chcemy, by miejsce to służyło głównie mieszkańcom okolicznych osiedli – mówi Rososzczuk. – A przy okazji liczymy na to, że rozładuje kolejki na zajęcia w Przystanku Kultura.
Strefa Kultury będzie miała do dyspozycji lokal o powierzchni 100m2. Najprawdopodobniej powstaną tam dwie sale zajęciowe.
– Chcemy wystartować z zajęciami w październiku – mówi wyłoniona w konkursie szefowa Strefy Kultury Monika Iwanow. Dopiero we wrześniu bowiem lokal opuści obecny dzierżawca i będzie można rozpocząć prace adaptacyjne.
– Na pewno planujemy zajęcia, które cieszą się największą popularnością, czyli plastyczne, muzyczne, teatralne czy taneczne – wylicza Iwanow. Zaznacza, że wstępnie oferta kierowana jest do dzieci, ale organizatorzy czekają na sugestie mieszkańców.
– Bierzemy pod uwagę również organizowanie zajęć dla bardzo małych dzieci czy osób dorosłych, jeśli takie będzie zapotrzebowanie mieszkańców – zaznacza Iwanow i prosi o kierowanie sugestii i uwag na adres mailowy: .
– Chcielibyśmy, żeby przyszłościowo Strefa Kultury stała się też miejscem spotkań okolicznych mieszkańców – mówi Bogumiła Rososzczuk. – Jeśli zainteresowanie będzie wystarczająco duże, to w tej lokalizacji są w przyszłości szanse na powiększenie zagospodarowywanej przez Centrum Kultury powierzchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię