Nowa siedziba urzędu

0
747

Gmina będzie wynajmować budynek przy ulicy Świętojańskiej 5a na kolejną siedzibę urzędu. Na drugą połowę października zaplanowano przeprowadzkę. Od początku listopada powinni zacząć pracę w nowym miejscu wszyscy przeniesieni urzędnicy z siedziby przy ulicy Wojska Polskiego 54.

W budynku przy Świętojańskiej będą ulokowane: Wydział Gospodarki Odpadami, Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Rolnej, Referat Zarządzania Kryzysowego, Spraw Obronnych i Ochrony Przeciwpożarowej oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Będą pracować w takich samych godzinach, jak urzędnicy w głównym budynku przy ulicy Kościuszki 5. Gmina jednocześnie zrezygnuje z najmu dotychczasowego budynku.

Biurowiec o powierzchni 1512 m2 będzie wynajmowany na czas nieokreślony, z rocznym okresem wypowiedzenia. Czynsz miesięczny wyniesie 26 tysięcy złotych netto plus opłaty za media. – Ta oferta jest dla nas zdecydowania korzystniejsza finansowo – wyjaśnia Łukasz Wyleziński, dyrektor Wydziału Promocji i Kultury. – Za wynajem budynku przy ulicy Wojska Polskiego o powierzchni 934 m2 płaciliśmy ponad 34 tysiące złotych netto i dodatkowo opłaty za media. Czyli będziemy mieli do dyspozycji prawie 600 metrów kwadratowych więcej do wykorzystania, za kwotę niższą o mniej więcej 25 procent.