Nowa komendantka

0
456

Harcerze wybrali nową komendantkę. Przez cztery lata funkcję tę będzie pełniła podharcmistrz Katarzyna Walendziak.

Nowe władze piaseczyńskiego hufca Związku Harcerstwa Polskiego zostały wybrane na zjeździe zwyczajnym, który odbył się w sobotę 16 listopada. Hufiec Piaseczno zrzesza również harcerzy z ościennych gmin: Konstancin-Jeziorna, Prażmów, Lesznowola, i Tarczyn. W sumie to kilkaset zuchów, harcerzy i instruktorów, działających w kilkudziesięciu drużynach, gromadach i kręgach. Pieczę nad ich pracą będzie sprawowała podharcmistrz Katarzyna Walendziak.

– W najbliższych czterech latach mojej kadencji słowami, które będą przyświecać naszym działaniom będzie hasło „otwarte głowy, otwarte drzwi” – mówi komendantka. – Mają to być nie tylko słowa w przenośni, ale też rozumiane dosłownie. Chcę, żeby hufiec stał się miejscem otwartym dla wszystkich harcerzy. Takim, do którego mogą codziennie przyjść, spotkać się, napić herbaty, porozmawiać czy pośpiewać.

Nowa komenda, pod kierownictwem phm. Walendziak, chce postawić na stworzenie silnych zespołów kształceniowych i wspierających pracę drużynowych. Zamierza również otworzyć biuro do obsługi administracyjnej, w której będzie można załatwić szybko nagłe sprawy.

– Jednym z ważnych zadań, jakie sobie stawiam za cel, będzie uporządkowanie tematów związanych z bazą w Nowinkach – dodaje Katarzyna Walendziak. – Organizowane jest tam wiele imprez hufcowych, biwaków. Wielu harcerzy składało tam przyrzeczenie harcerskie, a ja zobowiązanie instruktorskie. To miejsce, na którym mi bardzo zależy.