Nowa hala czeka na uczniów

0
367

Zakończyła się budowa hali sportowej dla uczniów piaseczyńskiego „Wiaduktu”.

Budowa hali przy Zespole Szkół Nr 1 przy ul. Szpitalnej w Piasecznie trwała ponad trzy i pół roku. Inwestycja powiatu nie miła bowiem szczęścia. Inwestor, który rozpoczął prace wiosną 2017 roku kilka miesięcy później ogłosił bankructwo. Jednak przedsiębiorca decyzją sadu miał podjąć działania naprawcze i były szanse na dokończenie budowy. Niestety nie udało mu się wykonać zadania, w związku z czym umowa została rozwiązana a powiat zaczął szukać nowego wykonawcy. Tym razem problemem były zaproponowane przez oferentów koszty. W końcu jednak radni dołożyli brakujące środki i inwestycja mogła być kontynuowana.

Wybudowana przy „Wiadukcie” hala ma wymiary 50 na 30,8 metra. Będzie w niej można grać w koszykówkę, siatkówkę i piłkę nożną. W dobudowanej części oprócz hali znalazło się zaplecze sanitarne, szatnie, pokój dla nauczycieli oraz sześć sal lekcyjnych. Całość połączono ze szkołą specjalnym łącznikiem, w którym umieszczono szafki dla uczniów. Koszt inwestycji to ponad 9 mln zł.

Czytaj także: Podsumowanie A-klasy

Oficjalne otwarcie hali, choć w kameralnym gronie, odbyło się 8 stycznia.

Zakończyła się budowa hali sportowej dla uczniów piaseczyńskiego "Wiaduktu".
fot. Biuro Promocji Powiatu Piaseczyńskiego

– Cieszę się, że w naszym powiecie przybywa tego typu obiektów – mówi Starosta Piaseczyński Ksawery Gut. – Wcześniej była hala przy Chyliczkowskiej, a niebawem ruszamy z budową podobnego obiektu przy „Budowlance” w Górze Kalwarii.

Sala gimnastyczna z której dotychczas korzystali uczniowie szkoły średniej została oficjalnie przekazana do użytku mieszczącemu się po sąsiedzku Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu.

Pozostaje mieć nadzieję, że już niedługo uczniowie będą mogli skorzystać z nowego obiektu sportowego.

Zakończyła się budowa hali sportowej dla uczniów piaseczyńskiego "Wiaduktu".
fot. Biuro promocji Powiatu Piaseczyńskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię