Niższa dieta przewodniczącego?

0
373

Projekt uchwały nie został poddany pod głosowanie.

W porządku obrad sesji Rady Miejskiej Góry Kalwarii, która odbyła się 28 października, znalazł się punkt dotyczący diet radnych. Zgodnie z projektem uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalania zasad przyznawania i wypłacania diet dla radnych przewodniczący otrzymywałby 1800 złotych przy wykonywaniu swoich obowiązków w trybie stacjonarnym i 450 złotych za wykonywanie ich w trybie zdalnym. Projekt złożył klub Bezpartyjni Naszej Gminy.

– Zdalny tryb nie wymaga od przewodniczącego ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z wykonywaniem tej funkcji ze względu na brak spotkań stacjonarnych w zakresie pracy Rady, stąd podjęcie uchwały uznaje się za stosowne – brzmiało uzasadnienie.

Ostatecznie radni zdecydowali się nie zajmować obecnie tym tematem. W trakcie posiedzenia został złożony wniosek formalny o zdjęcie projektu uchwały z porządku obrad.

– Przede wszystkim dlatego, że ta uchwała wzbudzała na komisjach wielkie emocje. Jako wnioskodawcy uważamy, że są one nam teraz absolutnie niepotrzebne. Musimy skupić się na czymś ważniejszym, żeby nie przykrywać właśnie kwestią uchwały o wysokości diet innych ważnych kwestii np. śmieci i tego, ile dopłacamy – mówiła na sesji radna Aleksandra Fedynicz-Komosa.

Za zdjęciem uchwały z porządku obrad zagłosowało 20 radnych, 1 wstrzymał się od głosu.

Czytaj także: Odwołanie odroczone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię