Niespodzianek nie było

0
475

Podobnie jak przed rokiem starosta Ksawery Gut otrzymał wotum zaufania i absolutorium dzięki głosom radnych Koalicji Obywatelskiej.

Obserwatorzy stałych tarć w radzie powiatu między zarządem (a zwłaszcza starostą Ksawerym Gutem) a klubem radnych Prawa i Sprawiedliwości (szczególnie Sergiuszem Muszyńskim), nie byli ani zaskoczeni, ani rozczarowani. Po przedstawieniu przez członków zarządu sprawozdania z podległych im działów zamieszczonych w raporcie o stanie powiatu rozpoczęła się dyskusja.

Te same argumenty

Opozycja powróciła do podnoszonych już wcześniej kwestii. Grzegorz Pruszczyk z PiS mówił o dysproporcji w podziale środków na inwestycje powiatowe w poszczególnych gminach i negatywnej ocenie połączeniu biblioteki powiatowej z gminną biblioteką w Piasecznie. Sergiusz Muszyński wrócił do kwestii wydatków na promocję w mediach oraz edukacyjny wyjazd dyrektorów szkół wraz z członkinią zarządu Ewą Lubianiec do Włoch. I wymienił listę pozytywów, które były wynikiem działań opozycji (budżet obywatelski, inwestycje drogowe w Prażmowie czy zakup defibrylatora.

Klubowa dyscyplina prawie zachowana

Członkowie zarządu odnieśli się merytorycznie do uwag opozycji. Ostatecznie w głosowaniu nad wotum zaufania dla zarządu powiatu za było 14 radnych KO oraz Anna Niezabitowska z klubu Nasza Gmina Nasz Powiat, 6 radnych PiS głosowało przeciw, a 6 radnych z NGNP wstrzymało się od głosu. W przypadku absolutorium 16 radnych głosowało za, 6 było przeciw, a 4 wstrzymało się od głosu.

Starosta Ksawery Gut podziękował pracownikom swojego urzędu oraz jednostek podlegających powiatowi a także radnym, którzy decydują o kierunkach działań powiatu.

Czytaj także: Roszady na samorządowej szachownicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię