Niesforne sąsiedztwo czy awaria samolotu i zrzut paliwa?

0
7254

Policjanci z komisariatu w Konstancinie-Jeziornie zajęli się nietypowym zgłoszeniem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że elewacja jednego domu została zabrudzona tłustą substancją.

W miniony czwartek nowo wyremontowany dom w pobliżu Konstancina-Jeziorny został zanieczyszczony nieznaną, tłustą substancją. Ze wstępnych ustaleń wynika, że substancja „wylała się na budynek z przelatującego samolotu”.

Policja przyznaje, że choć początkowo sprawa wyglądała irracjonalnie, to jednak trudno w nią nie uwierzyć. Wszystkie ślady wskazują bowiem, że substancja na dom została zrzucona z powietrza.

– Na miejscu zdarzenia był technik kryminalistyki. Same ślady nie wskazują i wręcz niemożliwe jest to, żeby ktoś zrobił to z poziomu ziemi. Na terenie posesji przebywają też psy. Tłuste ślady przeciągnięte są przez okna dachowa, elewację oraz cały dach – informuje Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie nadkom. Jarosław Sawicki.

Samoloty lecące na Okęcie, raczej nie przelatują w tej okolicy, już prędzej niektóre startujące. Policja również nie jest przekonana, czy sytuacja mogła być spowodowana przez samoloty lądujące lub startujące z lotniska w sąsiedztwie, w Oborach.

Obecnie funkcjonariusze zbierają informacje o lotach jakie odbywały się tego dnia w tej okolicy. Policja również liczy na świadków zdarzenia, którzy pomogą ustalić dokładne przyczyny tej nietypowej szkody.

Czytaj również: Z Warszawy do Łodzi w 45 minut

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię