Nie będzie stadionu przy Wyszyńskiego

0
548

Na działce przy ul. Wyszyńskiego nie udałoby się stworzyć obiektu sportowego z prawdziwego zdarzenia. Gmina będzie dążyć do modernizacji istniejącego stadionu przy ulicy Wojska Polskiego.

Jakiś czas temu w Górze Kalwarii pojawił się temat budowy nowego stadionu sportowego. W planach było stworzenie okazałego obiektu z główną, pełnowymiarową murawą, bieżnią, boiskiem treningowym, trybunami oraz zapleczem, z którego korzystałyby lokalne kluby i szkółki piłkarskie. Wskazano nawet konkretny teren, na którym miałby stanąć stadion – działka przy ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego (przy wyjeździe z miasta w stronę Konstancina-Jeziorny), tuż za wiaduktem kolejowym. Z pewnością ogromną zaletę tego pomysłu stanowiła niewielka odległość od osiedli mieszkaniowych. Realizacja koncepcji nie dojdzie jednak do skutku.

Urząd zlecił wykonanie specjalnej analizy pod kątem tego, czy na wymienionej działce mógłby powstać stadion. W zeszłym tygodniu ukazała się informacja, iż budowa areny piłkarskiej w tym miejscu jest niemożliwa.

Zagrożenie ruchami osuwiskowymi

– Gmina nie wybuduje stadionu wraz z boiskiem treningowym i zapleczem przy ul. kard. Stefana Wyszyńskiego. Właśnie zakończyły się analizy, które wskazują, że wskazana działka byłaby niewystarczająca, by zmieścić na niej obiekt z prawdziwego zdarzenia – z trybunami, bieżnią i parkingiem o odpowiedniej wielkości. Uniemożliwia to nieregularny kształt nieruchomości oraz skarpa zagrożona ruchami osuwiskowymi – poinformował magistrat.

Czy to oznacza, że w Górze Kalwarii nie będzie już reprezentacyjnego centrum piłkarskiego, na którym trenowaliby młodzi adepci futbolu? Niekoniecznie. Władze zapowiadają modernizację istniejącego stadionu przy ulicy Wojska Polskiego, na którym swoje mecze rozgrywa Korona Góra Kalwaria. Aktualnie, zgodnie z informacją Ośrodka Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii, obiekt może pomieścić 2000 kibiców.

– Włodarze rozważali budowę nowego obiektu sportowego, aby zapewnić nowoczesną bazę dla miejscowych klubów i sekcji sportowych oraz stworzyć miejsce treningowe w pobliżu dużych osiedli mieszkaniowych. Ponieważ okazało się to nierealne, gmina będzie dążyła do modernizacji obecnego stadionu przy ul. Wojska Polskiego – dodała gmina w komunikacie.

Decyzja wzbudziła pozytywne reakcje wśród mieszkańców Góry Kalwarii. W komentarzach możemy przeczytać, że o wiele lepszym pomysłem są prace nad stadionem Korony niż budowa nowego obiektu od podstaw.

– I bardzo dobrze, miejsce stadionu jest na Wojska Polskiego – skomentował jeden z mieszkańców.

Czytaj również: Podsumowanie ostatniej kolejki piłkarskiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię