Największa szkoła powiększona [FOTO]

0
904

Rozbudowana Szkoła Podstawowa nr 1 w Skolimowie świętowała zakończenie inwestycji. Wstęgę przecinano w nowej sali gimnastycznej.

Symboliczne otwarcie „jedynki” po rozbudowie miało miejsce w środę 4 grudnia. Wprawdzie prace budowlane zakończyły się już jakiś czas temu, ale dyrekcja chciała mieć czas na sfinalizowanie wszystkich prac aranżujących nowa przestrzeń oraz przygotowanie uroczystości z odpowiednią oprawą. Rzeczywiście, uczniowie wraz z nauczycielami zaprezentowali gościom szeroki program artystyczny. Nie zabrakło też akcentu sportowego. Uczniowie pokazali swoje sportowe talenty i pasje, udowadniając w ten sposób, że nowa, duża sala sportowa była bardzo potrzebna szkole.

Starania o jej budowę trwały od kilku lat. Jak podkreślali reprezentanci Rady Rodziców a także sama dyrektor szkoły Paulina Karczmarczyk, to zasługa determinacji rodziców i dyrekcji.

– Nie baliśmy się marzyć, dziś te marzenia się spełniają. I to nie jest sen, a piękna rzeczywistość – mówiła dyrektor Karczmarczyk. Dziękowała władzom gminy za cierpliwość do jej licznych apeli, nauczycielom i pracownikom administracyjnym za wsparcie podczas prowadzonych przez ponad rok prac budowlanych oraz przy wykańczaniu i urządzaniu nowych pomieszczeń. Oprócz nowej hali sportowej wraz z zapleczem, powstała też pracownia komputerowa z serwerownią i dwie nowe sale lekcyjne. Całość została spięta łącznikiem ze starym budynkiem szkoły. W pierwszym etapie prac rozbudowano również szkolną stołówkę wraz z kuchnią oraz powiększono świetlicę.

– To największa szkoła w gminie Konstancin-Jeziorna – podkreślił burmistrz Kazimierz Jańczuk. – Uczy się w niej około 470 uczniów, 400 codziennie je obiady w szkolnej stołówce – wyliczał. Podkreślił, że wydatki na oświatę w gminnym budżecie stanowią bardzo ważny obszar i samorząd nie żałuje pieniędzy na najmłodszych. Wymienił wykonane niedawno inwestycje oświatowe oraz te zaplanowane w najbliższym czasie. – To nie koniec inwestycji w „jedynce” – zaznaczył. – Chcielibyśmy zagospodarować część działki na parking, ponieważ przy tej szkole bardzo brakuje miejsc parkingowych. Planujemy też wymianę nawierzchni na boisku – poinformował. Realizacja obu zadań miałaby się odbyć w 2021 r. Rozbudowa szkoły kosztowała blisko 10,8 mln złotych.

Uczniowie uhonorowali też osoby odpowiedzialne za realizację inwestycji własnym „orderem uśmiechu”. Oczywiście wyróżnieni musieli wypić wcześniej z uśmiechem na twarzy kieliszek soku z cytryny.