Najsztub niewinny

0
553

Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy wyrok uniewinniający Piotra Najsztuba od zarzutu spowodowania wypadku. Orzeczenie jest prawomocne.

Piotr Najsztub potrącił 75-latkę na przejściu dla pieszych przy ul. Piłsudskiego w Konstancinie-Jeziornie w październiku 2017 roku. Był trzeźwy, ale prowadzony przez niego samochód nie miał ubezpieczenia OC oraz ważnych badań technicznych. Kobieta doznała potłuczenia głowy i klatki piersiowej, po kilku dniach wyszła ze szpitala.

W sierpniu 2018 roku Sąd Rejonowy w Piasecznie skazał Najsztuba na 6 tys. zł grzywny i 10 tys. zł nawiązki wobec kobiety. Jednak Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro domagał się wyższej kary. Dziennikarz został oskarżony o nieumyślne spowodowanie wypadku poprzez niedostosowanie prędkości do warunków jazdy. Podczas procesu okazało się, że Piotr Najsztub jechał 20 km/h.

Dziennikarz, niezależnie od toczącego się procesu, został ukarany grzywną w wysokości 3 tysięcy złotych za jazdę bez ważnego ubezpieczenia i przeglądu.

18 czerwca br. Sąd Rejonowy w Piasecznie ponownie wydał wyrok, tym razem uniewinniający. Od tego wyroku odwołały się zarówno prokuratura, jak i pełnomocnik bliskich kobiety. Chcieli, by sąd uchylił wyrok i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania przed sądem pierwszej instancji.

W dniu dzisiejszym Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy uniewinniający dziennikarza wyrok Sądu Rejonowego w Piasecznie. Orzeczenie jest prawomocne.