Najpiękniejsza z choinek

0
276

9 grudnia na rynku w Górze Kalwarii rozbłysła choinka, a mieszkańców odwiedził Święty Mikołaj – taki prawdziwy, z mitrą i pastorałem.

Kalwaryjski Rynek Bożonarodzeniowy to inicjatywa zorganizowana przez Ośrodek Kultury, Bibliotekę Publiczną, Stowarzyszenie „O To Chodzi” oraz Urząd Gminy.

– Młodzież (zespół Eloi oraz Studio Piosenki) śpiewała świąteczne piosenki i kolędy. Święty Mikołaj rozdawał cukierki. Jego pomocnice częstowały zaś czerwonym barszczem i piernikami, ale również pączkami, czyli przysmakiem związanym z Chanuką. W czasie imprezy w naszym niegdyś wielokulturowym mieście opowiadano bowiem zarówno o zwyczajach bożonarodzeniowych (ks. Łukasz Mazurek), jak i tych związanych właśnie ze wspomnianym żydowskim świętem – informuje Urząd Gminy.

Na rynku stanęło niemal 10-metrowe drzewko – świerk kłujący, podarowany gminie przez małżeństwo z Moczydłowa.

Jest naprawdę piękna, prawdziwa, duża i ozdobiona ogromną ilością światełek. Zawisły na niej także robione na rynku łańcuchy, na których mieszkańcy wypisywali świąteczne hasła oraz słomiane wianki czy żydowskie świeczniki ze sklejki.

Lampki po wspólnym odliczaniu włączył burmistrz Arkadiusz Strzyżewski. Razem z Janem Rokitą, przewodniczącym Rady Miejskiej, złożyli mieszkańcom życzenia.