Na Puławską Bis brakuje 126 mln zł

0
1849

GDDKiA otworzyła przetarg na budowę odcinka trasy S7 od Okęcia do Lesznowoli. Najtańsza z ofert opiewa na kwotę przekraczającą budżet o 126 mln złotych.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w wakacje ogłosiła przetarg na dokończenie budowy tzw. Puławskiej Bis na odcinku A od węzła Okęcie do Lesznowoli. W przetargu złożono aż 8 ofert opiewających na kwoty od 457 do 539 mln złotych brutto. Najniższą lokalna (Wólka Kozodawska) spółka Polaqua Sp. z o.o. , natomiast najwyższą firma Strabag. Sp. z o.o  Przy czym budżet zamawiającego wynosi niewiele ponad 331 mln zł.

– Oferty są obecnie analizowane pod kątem cenowym i merytorycznym – informuje rzecznik GDDKiA Małgorzata Tarnowska. – Zakładamy, że umowa z Wykonawcą, w przypadku braku odwołań, zostanie podpisana w lutym 2020 r. – zapowiada.

Wykonawca na realizację zadania będzie miał 26 miesięcy od momentu podpisania umowy. Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest jesienią 2022 r.

Tak czy inaczej do podpisania umowy w zależności od wyboru oferenta GDDKiA zabraknie od 125 do 200 mln złotych.

– Najpierw musimy sprawdzić oferty, pod uwagę brana będzie nie tylko cena – podkreśla Tarnowska. – Potem będziemy występować o przeznaczenie dodatkowych środków.