Muszyński w Zarządzie już dziś?

Podczas zaplanowanej na dziś sesji Rady Powiatu rajcy zdecydują, czy nowym członkiem Zarządu Powiatu zostanie Sergiusz Muszyński.

 

Zgodnie z prognozami kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na nowego członka Zarządu Powiatu jest Sergiusz Muszyński. Ma zająć miejsce odwołanej przed miesiącem Katarzyny Paprockiej.

Kandydatura Muszyńskiego nie budzi entuzjazmu koalicjanta, czyli Platformy Obywatelskiej, czego jej członkowie nie ukrywali, odkąd jesienią pojawiły się pogłoski o przymiarkach do zmiany Zarządu.

Los kandydata de facto spoczywa w rękach PO, które ma najliczniejszą reprezentację w Radzie Powiatu. To ich głosy zdecydują o tym, czy stanowisko obejmie obecny Wiceprzewodniczący Rady Powiatu.

Sergiusz Muszyński, przewodniczący powiatowych struktur PiS, ujawnił, że to właśnie jego wskazały władze partii w ubiegłym tygodniu. We wcześniejszych komunikatach przypominał tylko koalicjantowi o zobowiązaniach do współdziałania i deklarował gotowość podtrzymywania przez PiS współpracy w ramach istniejącej koalicji.

Radni PO są zadowoleni z osiągnięć samorządu powiatowego w obecnej kadencji, więc również zależy im na dokończeniu dzieła i najprawdopodobniej poprą kandydaturę Muszyńskiego. To będzie oznaczało kolejną zmianę – w składzie prezydium Rady Powiatu. Wybór nowego wiceprzewodniczącego jednak odbędzie się najprawdopodobniej dopiero na następnej sesji.