Most na Dworskiej już przejezdny

0
620

Znajdujący się w ciągu ul. Dworskiej most na Jeziorce został już oddany do ruchu. Od jutra na dawną trasę wrócą autobusy.

Pierwszy etap przebudowy ul. Dworskiej w Chylicach dobiegł końca. Droga zyskała nową nawierzchnię, chodniki i odwodnienie. Najważniejszą częścią inwestycji było wyburzenie starego mostu i budowa nowego w to miejsce. Prace zakończyły się na przełomie września i października, teraz sfinalizowano również odbiory techniczne.

W związku z otwarciem drogi zmieni się trasa autobusów linii L32 i L52. – Na czas przygotowań do drugiego etapu Gmina Piaseczno i ZTM Warszawa uzgodniły likwidację objazdu linii L32 i L52, które pojadą z Chyliczek na Chylice od najbliższego poniedziałku (25 października) krótszą, a w przyszłości docelową trasą tj.: ulicą Dworską – informuje Urząd Gminy Piaseczno.

Autobusy pojadą więc teraz ulicami Julianowską, Przesmyckiego, Wschodnią, Dworską i Długą. ZTM uruchamia również zawieszone na czas remontu przystanku Dworska 01 i 02 oraz Długa 01. Jednocześnie zlikwidowane zostaną przystanki Dworska 51 i 52.

ZTM zaktualizuje również rozkłady jazdy autobusów 710, 724, L23 i L24. Szczegółowe informacje na temat godzin odjazdów poszczególnych linii znajdziemy na stronie www.wtp.waw.pl.

Warto jednak pamiętać, że prowadzane obecnie zmiany w kursowaniu autobusów mają charakter tymczasowy. W niedługiej przyszłości bowiem ma się rozpocząć drugi etap remontu ul. Dworskiej. Tym razem prace obejmą odcinek od ul. Nadrzecznej do ul. Długiej.

O dalszych zmianach związanych z inwestycją będziemy informować na bieżąco.

Czytaj również: Dokończą Dworską, wybudują rondo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię