Mleczarska oficjalnie

291

Choć wyremontowana ulica była już przejezdna od dłuższego czasu, dopiero niedawno, po otrzymaniu wszystkich zgód, można ją było oficjalnie otworzyć.

Wyremontowana Mleczarska to nowa nawierzchnia, chodnik i ścieżka rowerowa od drogi wojewódzkiej 721 przy stacji paliw do ulicy Raszyńskiej. W połowie swej długości arteria doczekała się też dużego ronda, które powinno pomóc rozładować popołudniowy ruch – Mleczarska jest wszak chętnie i często wykorzystywaną alternatywą dla zakorkowanej Puławskiej. Oddanie ulicy w sezonie wakacyjnym (który nie jest aż tak obłożony komunikacyjnie) powinno pozytywnie wpłynąć na rozładowanie korka od Energetycznej w stronę Piaseczna.

Jednocześnie, po oddaniu Mleczarskiej, rozpoczął się remont Raszyńskiej – ulicy biegnącej od Puławskiej na wysokości szkoły policji na wschód w stronę gminy Lesznowola. Remontowany fragment, do nowo oddanej Mleczarskiej, po oddaniu będzie umożliwiał wcześniejszy zjazd i objechanie Puławskiej równoległą Mleczarską. Wszystkim zmianom na lepsze dla kierowców i poprawie bezpieczeństwa pieszych serdecznie kibicujemy, mając jednocześnie nadzieję, że tym razem obędzie się bez poprawek w trakcie remontu (pisaliśmy o zapadniętym chodniku na Mleczarskiej) oraz bez przejawów bezmyślności (opisywane w numerze wysokie krawężniki w ciągu ścieżki rowerowej na Julianowskiej).

Fot. forumpiaseczno.info
Na zdjęciu ul. Raszyńska w remoncie